Pořádají Podporují

Projekt Digitálně internacionálně se prezentuje na výstavě

Projekt Digitálně internacionálně se prezentuje na výstavě

V Plzni začala přeshraniční výstava „25 LET SPOLEČNĚ…“! 20 velkoformátových panelů si můžete prohlédnout až do až 23. října 2019 před budovou Konzervatoře Plzeň v Kopeckého sadech. Mezi nimi i náš o projektu Digitálně internacionálně. 

"Hranice může být linií, která dělí i spojuje. Umožňuje kulturní pestrost regionů, států a národů. V krajině, zvycích i povaze. Je štěstí žít dobu, kdy není bariérou, ale linií, která tuto pestrost zachovává a zároveň v přátelství spojuje."

Plzeňský kraj a občanské sdružení ENVIC jako svůj příspěvek k výročí 30 let od pádu železné opony společně připravili výstavu "25 LET SPOLEČNĚ...", která bude pro širokou veřejnost k vidění od 11. do 23. října 2019 před budovou Konzervatoře Plzeň (Kopeckého sady 10, Plzeň).

Desítky výměnných pobytů žáků a studentů, přeshraniční síť turistických stezek, opravy památek nebo spolupráce české a bavorské zdravotnické záchranné služby. To jsou jen některé úspěchy přeshraniční spolupráce v česko-bavorském prostoru, která je Evropskou unií podporována již 25 let. Díky této podpoře se dlouhodobě daří odbourávat bariéry v území i v česko-bavorských vztazích, které v minulosti způsobily události druhé světové války a posléze období komunistické totality a tzv. železné opony. Od roku 1994 bylo v česko-bavorském příhraničí podpořeno více než 700 velkých a 1 700 malých projektů celkovou částkou převyšující 400 milionů eur. Tyto prostředky dlouhodobě významně pomáhají, rozvíjí partnerství mezi sousedy na obou stranách hranice a přispívají k celkovému rozvoji společného území nejen v kulturně-společenské rovině. Výstava dává možnost široké veřejnosti seznámit se s některými z úspěšně realizovaných projektů z území Plzeňského kraje.

Realizace výstavy je spolufinancována z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014-2020 v rámci projektu "Technická pomoc – Plzeňský kraj – kód 123".


Publikováno: 15. 10. 2019